Bractwo pomagało uprzątnąć Cerkiew w Jeleniej Górze po remoncie

Julia Kuziak, 13.10.2020

W sobotę 10 października 2020 roku delegacja Bractwa Młodzieży Prawosławnej naszej diecezji postanowiła odwiedzić Parafię Prawosławną pw. Świętych Piotra i Pawła w Jeleniej Górze w celu pomocy tamtejszym Ojcom w uporządkowaniu świeżo wyremontowanej Cerkwi.

Prace rozpoczęły się z rana. Na ścianach z powrotem zawieszono ikony Zbawiciela, Matki Bożej i wszystkich świętych w tamtejszej Cerkwi oraz uporządkowano księgozbiory świątyni i cerkiewny sklepik.

Po ciężkiej pracy Bractwowicze zostali zaproszeni przez Ojca Bazylego i Ojca Tomasza na obiad w domu parafialnym. Później, korzystając z okazji, że na miejscu jest Ojciec Tomasz - opiekun BMP naszej diecezji, rozmawiano na temat przyszłych planów, aktywności i inicjatyw Bractwa.

Pod koniec Ojcowie z wielką radością podziękowali młodzieży za ich trud oraz poświęcony czas dla świętego Prawosławia życząc dalszych sukcesów w Naszej cerkiewnej organizacji.