Spotkanie diecezjalnego zarządu BMP z abp. Jerzym

Julia Kuziak, 17.02.2021

W niedzielę 14 lutego 2021 roku Zarząd Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej miał zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Jego Ekscelencją Najprzewielebniejszym Jerzym, arcybiskupem Wrocławskim i Szczecińskim, Prawosławnym Ordynariuszem Wojska Polskiego. Spotkanie dotyczyło podsumowania pracy Bractwa w 2020 roku. Przedstawiono Władyce plan pracy na 2021 rok i skrupulatnie omówiono każdy punkt. Debatowano nad zjazdami, rekolekcjami, pielgrzymkami, różnorodnymi inicjatywami i aktywnościami jakie chce dokonać Bractwo.

Arcybiskup wyraził wielką radość i chęć pomocy w pewnej inicjatywie, którą realizuje Bractwo. Jest to niespodzianka dla wszystkich prawosławnych chrześcijan, zarówno z naszej diecezji, jaki całej Polski, o której dowiecie się już za parę miesięcy. Mamy nadzieję, że się wam spodoba.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, Władyka, jak i członkowie Zarządu, żywią nadzieję, że wszystko uda się zrealizować i będziemy mogli wrócić do normalnego trybu pracy.

Cofnij