Zakończono kolejny etap prac przy cerkwi w Bobolicach

ks. Jarosław Biryłko, 19.02.2021

Z błogosławieństwa abp. Jerzego ordynariusza Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej zakończono kolejny etap prac przy zabytkowej cerkwi pw. Wszystkich Świętych w Bobolicach.

W minionym roku wykonano następujące prace.

Prace zewnętrze: remont elewacji wieży z zszyciem murów, spoinowanie, czyszczenie i wymianą uszkodzonych cegieł oraz kształtek wraz z okiennicami.

Prace wewnętrzne: remont uszkodzonych belek stropowych wraz ze stropem drewnianym, wymianę instalacji elektrycznej, skucie uszkodzonych tynków, zszycia murów, remont drabin i podestów na wieży.

Całkowity koszt prac to kwota 733 619 tyś zł. Na ten cel udało się pozyskać dotacje ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MSWIA (Fundusz Kościelny), Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie w kwocie 730 tys. zł. Pozostała kwota to wkład własny, który udało się pozyskać od ofiarodawców.

Na ten rok zaplanowano kontynuację rozpoczętych prac.

Zabytkowa świątynia jest cerkwią filialną Parafii Prawosławnej w Szczecinku. Liczy zaledwie 4 rodziny. Wszelkie działania i prace związane z utrzymaniem, remontem cerkwi są nie lada wyzwaniem. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc i wsparcie remontu, byśmy jak najszybciej mogli ponownie sprawować Świętą Liturgię w odremontowanej cerkwi.

Wszelkie wpłaty, ofiary można kierować na konto:

PARIBAS BANK 69 1600 1462 1818 5286 4000 0001

Parafia Prawosławna pw. Wszystkich Świętych w Bobolicach

ul. Pocztowa 17

76-020 Bobolice

Tel. 91 834-10-51

Cofnij