Oświęcenie siedziby Siestryczestwa we Wrocławiu

Maria Kaniuczok, 09.03.2021

W niedzielę 7 marca 2021 r. po wieczerni Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński dokonał oświęcenia nowo otwartej siedziby Siestryczestwa przy ul. Św. Mikołaja 40 we Wrocławiu. Na uroczystość przybyło duchowieństwo Katedralnej Parafii Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy: ks. mitrat Jerzy Szczur, ks. mitrat Aleksander Konachowicz oraz ks. protodiakon Mieczysław Oleśniewicz wraz z wiernymi naszej parafii.

Władykę Jerzego powitał Zarząd Siestryczestwa, prosząc o błogosławieństwo i poświęcenie pięknie wykończonej i ozdobionej ikonami oraz duchową literaturą siedziby.

Po dokonaniu obrzędu poświęcenia Władyka Jerzy zwrócił się do zebranych z ciepłym słowem, wspominając inicjatywę Siestryczestwa, wyraził także podziękowanie Bogu za łaskę , duchowieństwu za wsparcie oraz Siestryczestwu za pomysł, zaangażowanie oraz realizację.

Wszyscy obecni zostali zaproszeni na skromny (ze względu na ograniczenia związane z pandemią) poczęstunek.