Zaproszenie na Koncert muzyki cerkiewnej oraz otwarcie galerii przy cerkwi i wernisaż wystawy o Ząbkowicach Śląskich

o. Spirydon Kuziak

Parafia Prawosławna św. Jerzego w Ząbkowicach Śląskich zaprasza na Koncert muzyki cerkiewnej oraz otwarcie galerii przy cerkwi i wernisaż wystawy o Ząbkowicach Śląskich w sobotę 24.06.2023 r.

O godz.16:30 sprawowana będzie Wieczernia, a następnie o godz.17:30 Koncert oraz otwarcie galerii i wernisaż.

Organizatorzy: proboszcz Cerkwi św. Jerzego o.Spirydon, burmistrz miasta Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek , dyrektor ZCKiT Paweł Onyśków, oraz Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki “U NAS “, którzy zapraszają na Koncert Muzyki Cerkiewnej pod dyrygenturą Anny Andrianow w wykonaniu GMINNEGO CHÓRU św. JERZEGO w ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH

Podczas koncertu zaśpiewane zostaną utwory w języku cerkiewno-słowiańskim oraz greckim. Po koncercie nastąpi uroczyste otwarcie galerii i wernisaż fotografii o Ząbkowicach Śląskich MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA, pt. „ BLENDA ZĄBKOWICKA” , jest to owoc pracy poplenerowej jaki odbył się w ubiegłym roku. Ząbkowice Śląskie wiosną gościły kilkudziesięciu fotografików w Czech i Polski. Osoby te miały za zadanie opowiedzieć w sposób fotograficzny jak widzą nasze miasto. Czy im się udało? Zobaczymy to już niebawem na pierwszej wystawie fotografii artystycznej o Ząbkowicach Śląskich.

Cerkiew św. Jerzego w Ząbkowicach Ślaskich, ul.Kłodzka 6