Koncert Muzyki Cerkiewnej chóru "Ars Cantandi" w katedrze we Wrocławiu

Anna Sydoruk

W niedzielę 22 kwietnia, po zakończeniu drugiej Boskiej Liturgii, w Katedrze Prawosławnej Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy odbędzie się koncert muzyki cerkiewnej. Wystąpi Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu “Ars Cantandi” pod dyrekcją Anny Grabowskiej-Borys. Chór “Ars Cantandi” rozpoczął swoją działalność w grudniu 2004 roku. Jego członkami są w większości studenci i absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ale również innych wrocławskich uczelni.

Podczas koncertu zostanie zaprezentowana muzyka oparta na tekstach biblijnych, która jest wykonywana w cerkwi podczas nabożeństw całonocnego czuwania oraz Boskiej Liturgii. Zabrzmią kompozycje takich twórców jak Siergiej Rachmaninow, Romuald Twardowski, Alfred Sznitke, Mikołaj Dylecki, Irina Denisowa.

Serdecznie zapraszamy!