XVI piesza pielgrzymka na św. Górę Grabarkę

ks. Igor Habura

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, warszawskie parafie Św. Marii Magdaleny i św. Jana Klimaka oraz Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Warszawie zapraszają do wzięcia udziału w XVI pieszej pielgrzymce na św. Górę Grabarkę na święto Przemienienia Pańskiego (19 sierpnia).

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 13 - 17 sierpnia 2018 roku. W cerkwi śww. Apostołów Piotra i Pawła w Wołominie, ul. Fieldorfa 12, o godz. 7.00 zostanie odsłużona św. Liturgia.

Zapisy (dotyczące uczestnictwa w pielgrzymce, podwiezienia autokarem do Wołomina, koszulki) w punktach sprzedaży świec w warszawskich parafiach. Dodatkowych informacji udzielają organizatorzy: ks. Jerzy Kulik tel. 600 309 477 (parafia katedralna), ks. Paweł Korobeinikov (tel. 501122560) korobeinikov@onet.pl lub prawoslawie@prawoslawie.pl

Spotkanie uczestników pielgrzymki będzie w dniu wyjścia (13 sierpnia) na dziedzińcu przed katedrą Marii Magdaleny, skąd o godz. 6:15 autokar przewiezie zgłoszonych wcześniej uczestników do Wołomina.

Bus, który będzie transportować bagaże pielgrzymów podstawiony będzie o godz. 6:00 na dziedzińcu przed katedrą Marii Magdaleny.


Tradycją warszawskiej pielgrzymki stał się udział wiernych z diecezji wrocławsko - szczecińskiej. Również i tym razem organizuje się grupa, która dołączy do pielgrzymów z Warszawy.

Zapraszamy wszystkich wiernych naszej diecezji, bez względu na wiek, do wzięcia udziału w tym wyjątkowym i niepowtarzalnym pod względem duchowym wydarzeniu!

Informacje i zapisy z diecezji wrocławsko - szczecińskiej przyjmuje ks. Igor Habura - 601562226 lub igor.habura@o2.pl


Uwaga! Każdy pielgrzym powinien zaopatrzyć się m.in. w:

  • karimatę (najlepiej podpisana i zapakowana oddzielnie od bagażu)

  • śpiwór (jeśli nocuje na Św. Górze, to także namiot)

  • bagaż podręczny (w nim mała butelka na wodę)

  • 5 postnych konserw

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem: Regulamin Pielgrzyma tutaj

Możliwość zniżki dla rodzin.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

Cofnij