Pogrzeb mł. asp. Grażyny (Glafirii) Stanilewicz

ks. Igor Habura, 28.03.2021

W sobotę 27 marca w Szczecinku obył się pogrzeb śp. Grażyny (Glafirii) Stanilewicz - córki ks. Leona Karpiuka. Poniżej przedstawiamy nekrolog zamieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku:

“W nocy (24 marca 2021r.) zmarła nagle nasza Koleżanka, Przyjaciółka, Policjantka Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku młodszy aspirant Grażyna Stanilewicz. Miała 42 lata.

Grażyna rozpoczęła służbę w maju 2008 roku. Od początku związana była z Komendą Powiatową Policji w Szczecinku. Była zawsze otwarta na potrzeby innych i nigdy nie odmówiła pomocy. Na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ciepła, uśmiechnięta, życzliwa i uczynna koleżanka. Była oddana i zaangażowana w codzienną służbę, zawsze w pełnej gotowości nieść pomoc innym nawet z narażeniem własnego życia.
Odeszła od nas nagle. Pozostawiła rodzinę i przyjaciół w rozpaczy, a nas wszystkich, którzy z nią pracowali, w głębokim żalu. W sercach naszych i pamięci trwać będzie na zawsze.

Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną, składając najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia”

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył dziekan okręgu koszalińskiego ks. mitrat Mikołaj Lewczuk. Podczas Boskiej Liturgii obecni byli również: przedstawiciel Jego Ekscelencji abpa Jerzego ks. mitrat Aleksander Konachowicz - dziekan wrocławski, ks. Mariusz Synak, o. hieromnich Sporydon (Kuziak), ks. Marcin Prokopiuk oraz ks. Igor Hubara.

Po wysłuchaniu Ewangelii ze słowem do wiernych zwrócił się ks. Konachowicz przekazując rodzinie wyrazy współczucia i zapewnienia o modlitwie od Władyki Jerzego.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii na cmentarzu komunalnym złożono do grobu ciało śp. Grażyny Stanilewicz. Podczas ceremonii swoje poczty wystawiła Policja, Straż Ochrony Kolei oraz Straż Miejska. Przy dźwięku syren policyjnych radiowozów trumna zmarłej spoczęła w mogile.

Wieczna Pamięć!

Cofnij