Święto parafialne w Wałbrzychu

ks. Mariusz Kiślak, 29.06.2021

W niedzielę 27.06 w dniu Wszystkich Świętych wałbrzyska wspólnota prawosławna obchodziła dzień swoich patronów.

Świętej liturgii przewodniczył ks. mitrat Piotr Sokołowski z parafii Śww. Cyryla i Metodego we Wrocławiu w asyście miejscowego proboszcza ks. Mariusz Kiślaka.

W homilii, ks. Piotr Sokołowski podkreślił potrzebę poszukiwania świętości w życiu codziennym. Wzorem do naśladowania są ludzie, którzy w życiu ziemskim osiągnęli świętość i którym poświęcone jest liturgiczne wspomnienie.

Po św. Liturgii parafianie i goście udali się na parafialną działkę przy ul. Przemysłowej 17. W plenerowych warunkach sprawowane było nabożeństwo Molebnia, a następnie święto miało swoją kontynuację we wspólnym poczęstunku.

Gościom dziękujemy za przybycie. Parafianom za wszelką pomoc w organizacji święta parafialnego.

Działka na której, zebrali się wierni, jest miejscem gdzie ma powstać cerkiew na potrzeby wałbrzyskiej parafii. Proces budowy świątyni napotkał problemy natury geologicznej i wyciszenie z powodu pandemii. Wydłuża to moment rozpoczęcia budowy. Głęboko wierzymy, że uda nam się wspólnie pokonać problemy. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe ofiary i wsparcie.

Osoby chętne wspomóc dzieło budowy świątyni zachęcamy do złożenia cegiełek za pomocą poniższego linku: www.cerkiew.walbrzych.pl .

Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

Cofnij