Zjazd integracyjno-edukacyjny BMP w Gorzowie Wielkopolskim

Radosław Szmajda , 11.07.2021

W dniach 6-8 lipca Bractwo Młodzieży Prawosławnej diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej zorganizowało zjazd integracyjno-edukacyjny w Gorzowie Wielkopolskim. Celem wakacyjnego spotkania było umocnienie zawartych przed pandemią przyjaźni pomiędzy młodą prawosławną społecznością i wysłuchanie interesującej prelekcji oraz miłe wspólne spędzenie czasu.

Pierwszego dnia, dzięki uprzejmości o. Tomasza Mędryckiego i matuszki ponad dwudziesta osobowa grupa miała możliwość nocować i być goszczona na plebanii. Tego samego dnia, zaszczycił nas swoją obecnością o. Igor Habura, który przeprowadził dyskusje na temat „Z Biblią przez życie”. W swoich rozważaniach kapłan przypomniał młodzieży, jaki jest sens czytania Biblii, jak dużo wartości moralnych uczy i jak wiele cnót niesie ze sobą. Naturalnie, dzień został zakończony wspólną modlitwą w cerkwi pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, gdzie każdy miał możliwość przeczytania fragmentu modlitw wieczornych.

Drugiego dnia, uczestnicy zjazdu wzięli udział w nabożeństwie Świętej Liturgii w dzień pamięci Narodzenia Jana Chrzciciela. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w nabożeństwie, jedni pomagali w ołtarzu, inni śpiewali razem z parafialnym chórem. Tego samego dnia, Bractwo wybrało się także do parku trampolin, gdzie zabawy, śmiechu i radości nie było końca. Pod koniec dnia zorganizowane zostało ognisko w środku lasu oraz wycieczka na pobliską wieżę widokową.

Trzeciego dnia, po śniadaniu Julia Kuziak w imieniu całego Bractwa naszej diecezji, uroczyście podziękowała ojcu Tomaszowi i matuszce za trud jaki włożyli w zorganizowanie zjazdu. Wyraziła głęboką nadzieję, abyśmy mieli możliwość ponownego rychłego spotkania się i niesienia św. Prawosławnej wiary.

Cofnij