Nabożeństwo dziękczynno-wotywne w intencji dolnośląskiej Policji

ks. Grzegorz Cebulski, 30.07.2021

27 lipca w cywilno –wojskowej parafii św. Cyryla i Metodego miało miejsce nabożeństwo dziękczynno-wotywne, Molebien, w intencji dolnośląskiej Policji. Uczestniczył w nim Komendant Wojewódzki Policji Pan nadinspektor Dariusz Wesołowski, któremu towarzyszyło kilkunastu naczelników wydziałów KWP we Wrocławiu oraz komendanci komisariatów miasta. Obecny był także Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego Pan płk. Piotr Rupa.

Od trzech lat w nabożeństwie uczestniczą przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” w osobie jej przewodniczącej - Pani Alicji Kluz, oraz koordynatora Pana inż. Piotra Kacprzyńskiego. Uroczystość zaszczycili swoim przybyciem Państwo Hanna i Antoni Gucwińscy – znani w całej Polsce autorzy emitowanego przez 38 lat programu „Z kamerą wśród zwierząt”.

Nabożeństwu przewodniczył Naczelny Prawosławny Kapelan Policji ks. prot. Andrzej Bołbot, któremu towarzyszył ks. prot. Grzegorz Cebulski, kapelan KWP we Wrocławiu. Śpiewem posłużył kwartet chóru Ordynariatu WP – „Oktoich”. Słowa perykopy ewangelicznej o uzdrowieniu dziesięciu trędowatych i wdzięczności tylko jednego uzdrowionego samarytanina, wraz z moralnymi zaleceniami z listów ap. Pawła były kanwą przesłania do zgromadzonych w dniu ich święta. Dołączone zostały modlitewne prośby o spokój dusz zmarłych i poległych policjantów w bieżącym roku. Do życzeń Bożego błogosławieństwa na „Długie lata”, i pozdrowień od Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jerzego, które przekazał ks. prot. Andrzej Bołbot, dołączył podarunek ikony Św. Archanioła Michała, jaki został wręczony dla Pana nadinspektora Dariusza Wesołowskiego. Pan Komendant w wzniosłych i ciepłych słowach podziękował za duszpasterską prawosławną obecność w przestrzeni służby policyjnej.

Z okazji policyjnej generalskiej nominacji Pana Komendanta, Przedstawiciele „RP 1939” wręczyli Nominowanemu, pamiątkowy ryngraf, natomiast Państwo Gucwińscy obdarowali monografią książkową o swojej historii i ich pracy. Dzień wcześniej tj. 26 lipca, Pan Komendant otrzymał w podarunku zdobioną srebrem ikonę św. Męcz. Jerzego Zwycięzcy. Wspólna agapa zakończyła świąteczne spotkanie.