Ścięcie głowy św. Jana Chrzciciela

ks. Igor Habura, 11.09.2021

W sobotę 11 września, gdy Cerkiew Prawosławna obchodzi święto Ścięcia głowy św. Jana Chrzciciela - nabożeństwom we wrocławskim soborze przewodniczył Ordynariusz Diecezji Jego Ekscelencja abp Jerzy. Podczas całonocnego czuwania w przeddzień święta oraz świątecznej Boskiej Liturgii Władyce asystowało katedralne duchowieństwo.

W słowie skierowanym do wiernych Władyka przybliżył w detalach historię św. Jana - Wielkiego świętego, poprzednika Chrystusa oraz ostatniego proroka Starego i pierwszego Nowego Testamentu.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii Jego Ekscelencja pozdrowił dziekana okręgu wrocławskiego ks. mitrata Aleksandra Konachowicza z okazji przypadających w niedzielę imienin - dnia św. Aleksandra Newskiego.

Wszystkie nabożeństwa pięknym śpiewem ukrasił chór katedry pod dyr. Piotra Kuropki.