Święto Parafialne w Gorzowie Wielkopolskim

ks. Tomasz Mędrycki, 24.09.2021

W dniu 21 września 2021r. Gorzowska Cerkiew w sposób szczególny przeżywała swoje święto. Dzień Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy zgromadził w naszej Cerkwi licznych wiernych, także z sąsiednich parafii.

Obchody rozpoczęły się w wigilię święta Całonocnym Czuwaniem, które celebrował ks. Dziekan Andrzej Demczuk. Następnego dnia nasze obchody swoją obecnością zaszczycili księża z sąsiednich parafii: ks. Dziekan Andrzej z Gryfic, ks. Gienadji ze Szczecina, ks. Artur z Ługów, ks. Jarosław ze Stargardu, ks. Michał ze Słubic oraz ks. Marcin z Łobza.

Podczas radosnej, świątecznej Boskiej Liturgii ze słowem do wiernych zwrócił się ks. Jarosław Biryłko. W trakcie świątecznej procesji wokół Cerkwi wzniesiono modlitwę za wszystkich ludzi, którzy przenieśli się do wieczności, a którzy przyczynili się do powstania Gorzowskiej Cerkwi.

Na koniec proboszcz gorzowskiej Cerkwi serdecznie podziękował przybyłemu duchowieństwu oraz parafianom, którzy w ofiarny sposób pomagali w przygotowaniach do naszego Święta. Ogromne podziękowania skierowane zostały również dla chóru, który pod przewodnictwem dyrygenta Aleksandra Levchyshyna regularnie uświetnia nabożeństwa w gorzowskiej Cerkwi.

Cofnij