Inauguracja roku szkolnego w Szkole Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego w Cieplicach

ks. Mariusz Kiślak, 03.11.2021

Z błogosławieństwa Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego Jerzego w dniach 29-30.10 odbyła się inauguracja i pierwsze zajęcia w nowym roku akademickim w Szkole Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego w Cieplicach.

Na pierwszym roku podjęło naukę pięć osób z Diecezji Wrocławsko - Szczecińskiej. W słowie, po doksologii przed rozpoczęciem nauki ks. Lubomir Worhacz podkreślił znaczenie i rangę zdobywanych umiejętności dla dobra cerkwi i rozwoju osobistego studentów. Następnie słuchaczom I roku uroczyście wręczono czasosłowy. Podstawową księgę liturgiczną, swoistego symbolu rozpoczęcia nauki w cieplickiej szkole.

Powołana w 2010 roku Szkoła kształci kadry, które służą pomocą w organizowaniu życia liturgicznego w parafiach diecezji.

Miło jest nam poinformować, ze wśród uczniów cieplickiej Szkoły są osoby, które nabytą wiedzę i umiejętności rozwijają w szeregach alumnów Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

Wszystkim studentom życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.