Coroczne spotkanie biskupów Wrocławia

Kancelaria Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego, 08.12.2021

W poniedziałek 6 grudnia na terenie Centrum Ewangelickiego we Wrocławiu odbyło się kolejne coroczne spotkanie biskupów Wrocławia. Hierarchowie już po raz szósty spotykają się w czasie Adwentu, aby zacieśniać ekumeniczne więzy, złożyć braterskie życzenia świąteczne i omówić dalsze wspólne inicjatywy i działania.

Przy wspólnym stole spotkali się Prawosławny Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy, Rzymskokatolicki Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny, Biskup Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP Waldemar Pytel oraz Biskup Senior Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i przewodniczący dolnośląskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej Ryszard Bogusz. W spotkaniu wzięli udział również ks. Marcin Orawski, ks. Paweł Meler oraz ks. Mieczysław Oleśniewicz.

W ramach spotkania poruszono między innymi kwestie ekumenii i współpracy międzykościelnej, aktualnych problemów z życia kościołów, a przede wszystkim kwestię organizacji nabożeństw Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W roku 2022 odbędzie się jedno wspólne nabożeństwo w kościele ewangelicko-augsburskim Opatrzności Bożej we Wrocławiu 17 stycznia o godz. 18.00.

Cofnij