Abp Jerzy wziął udział w spotkaniu wigilijnym w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie

za: www.chat.edu.pl, 17.12.2021

Dnia 16 grudnia o godzinie 12.00 w holu głównym Akademii odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne społeczności akademickiej. W spotkaniu uczestniczyły władze Uczelni, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni, studenci i doktoranci oraz studenci Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na wstępie został odczytany tekst z Pisma Świętego przez bpa prof. dr. hab. Marcina Hintza, natomiast wszystkich zebranych gości przywitał JM Rektor ChAT abp prof. dr hab. Jerzy (Pańkowski), składając jednocześnie życzenia świąteczne i noworoczne. Nawiązując do świąt Bożego Narodzenia, abp Jerzy rozwinął teologię święta w kontekście indywidualnego spotkania każdego człowieka z Nowonarodzonym Chrystusem, Który stał się człowiekiem i tym samym wziął na siebie wszystko, co jest związane z realnym życiem ludzkim. Był to – jak podkreślił rektor – wielki akt odwagi i prawdziwej miłości, ponieważ z punktu widzenia „ludzkiej logiki” wcielenie Syna Bożego nie było opłacalne. To jeden z największych dowodów na jego autentyczność. Tylko miłość tłumaczy bowiem sens wcielenia. Bóg przyjął człowieczeństwo, aby pomóc człowiekowi odnaleźć drogę do Boga. Następnie życzenia świąteczne złożył JE bp Jerzy Samiec oraz ks. prof. dr hab. Bogusław Milerski.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali świąteczne prezenty i wysłuchali kolęd w wykonaniu męskiego chóru Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie pod dyrekcją prof. Włodzimierza Wołosiuka oraz chóru Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Cofnij