Abp Jerzy wziął udział w bożonarodzeniowym spotkaniu z Parą Prezydencką oraz przedstawicielami Wojska i Służb Mundurowych

za: www.powp.wp.mil.pl, 23.12.2021

21 grudnia 2021 roku, Jego Ekscelencja Abp Jerzy Prawosławny Ordynariusz Wojskowy wziął udział w bożonarodzeniowym, świątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką oraz przedstawicielami Wojska Polskiego jak również funkcjonariuszami Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Policji.

Życzenia w imieniu całego Wojska Polskiego, Straży Granicznej i Policji złożyli obecni na uroczystości: szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund Andrzejczak, komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga, komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Nie zabrakło również życzeń od żołnierzy z polskich kontyngentów wojskowych w Kosowie, Libanie, Rumunii oraz Turcji.

Podczas spotkania Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że tysiące funkcjonariuszy, strażników granicznych, policjantów i żołnierzy wykonuje obecnie służbę przy granicy polsko–białoruskiej, „w absolutnej większości wypadków z daleka od swoich domów”.

Cofnij