IV bożonarodzeniowy koncert kolęd "Chórku dziecięcego" we Wrocławiu

ks. Igor Habura, 19.01.2022

W niedzielę 16 stycznia po zakończeniu Boskiej Liturgii odbył się, z błogosławieństwa Jego Ekscelencji abpa Jerzego, IV bożonarodzeniowy koncert kolęd “Chórku dziecięcego” we Wrocławiu.

“Chórek dziecięcy” - bowiem tak brzmi jego oficjalna nazwa, został powołany do życia 1 września 2014 r., który to dzień był pierwszym dniem naboru. “Chórek” rozpoczął swoją działalność od sześciorga dzieci w wieku 4-6 lat. Dziś, po pięciu latach działalności w próbach bierze udział 35 dzieci w dwóch grupach wiekowych: 4-10 i 11-15 lat. W tym roku z inicjatywy rodziców powstała również “rodzicielska” sekcja chóru, w której śpiewają rodzice dzieci uczestniczących w próbach. Sekcję młodzieżową nieprzerwanie prowadzi pani Anna Sydoruk zaś pracy z rodzicami podjął się Dawid Dubec.

Podczas koncertu dzieci zaśpiewały szereg kolęd i pastorałek zarówno w swoich grupach wiekowych jak i wspólnymi, połączonymi siłami. Po występie dzieci efekty swojej pracy przedstawili rodzice, zaskakując swoim śpiewem oraz jego profesjonalizmem wszystkich zebranych. Na zakończenie tradycyjnie wszyscy zebrani w Cerkwi wspólnie zaśpiewali kolędę kończąc tym samym IV bożonarodzeniowy koncert kolęd “Chórku dziecięcego” we Wrocławiu.

Po występie do dzieci, rodziców oraz wszystkich zebranych zwrócił się Władyka Jerzy. Jego Ekscelencja serdecznie podziękował dzieciom za ich piękny śpiew i całoroczną pracę ku chwale Bożej. Zwracając się do rodziców wyraził nadzieję, że ich koncert i próby będą trwały i wkrótce będziemy mogli znów delektować się efektami ich pracy. Kończąc Władyka podziękował prowadzącym: Annie Sydoruk i Dawidowi Dubecowi za poświęcony czas i zaangażowanie, którego efekty można było usłyszeć.

Na zakończenie wszystkim zebranym w Cerkwi dzieciom Władyka rozdał słodkie świąteczne upominki.

Cofnij