Abp Jerzy przewodniczył modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie i pamięci ofiar wojny

ks. Igor Habura, 26.02.2022

W sobotę 26 lutego, w Katedralnej Cerkwi Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie, Jego Ekscelencja abp Jerzy przewodniczył Boskiej Liturgii Rodzicielskiej Soboty. W trakcie nabożeństwa wznoszono szczególnie usilne modlitwy w intencji zaprzestania walk i pokoju na Ukrainie.

Bezpośrednio po zakończeniu Liturgii sprawowana była panichida, podczas której zgodnie z obrzędem Rodzicielskiej Soboty modlono się w intencji zmarłych. W sposób szczególny wybrzmiewała modlitwa za dusze wszystkich ofiar wojny na Ukrainie.

W dniu jutrzejszym w związku z obowiązkami duszpasterskimi Jego Ekscelencja abp Jerzy będzie sprawował Boską Liturgię w Soborze metropolitalnym św. Marii Magdaleny w Warszawie.