Niedzielne modlitwy o pokój na Ukrainie we Wrocławiu (aktualizacja)

ks. Igor Habura, 27.02.2022

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji abp. Jerzego w niedzielę 27 lutego podczas Boskiej Liturgii we wrocławskiej katedrze wznoszono szczególne modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

Bezpośrednio po zakończeniu Liturgii sprawowany był moleben, podczas którego modlono się aby Dobry Bóg darował pokój i aby wojna na Ukrainie zakończyła się jak najszybciej.

Pod koniec nabożeństwa setki wiernych obecnych w świątyni uklękło i wielu ze łzami w oczach prosiło Najwyższego o dar pokoju.

Na zakończenie wybrzmiał śpiewany przez całą Cerkiew hymn “Wieczna pamięć” wszystkim tym, którzy zgięli lub oddali swoje życie w trakcie walk.

Wieczorem tego samego dnia bezpośrednio po zakończeniu Wieczerni proboszcz katedry o. Jerzy Szczur sprawował drugi tego dnia moleben w intencji pokoju na Ukrainie. Bezpośrednio przed nabożeństwem zwrócił się do zebranych w Cerkwi ze słowem “Za chwilę rozpoczniemy moleben o pokój, będziemy prosić wszechmogącego Boga aby przywrócił spokój, dobro i pokój na świętej ziemi ukraińskiej”.


Od dzisiaj przy Katedrze (ul. św. Mikołaja 40) został uruchomiony punkt zbiórki darów na rzecz uchodźców, które zostaną wykorzystane do pomocy uchodźcom bezpośrednio na granicy oraz wszystkim tym, którzy znajdą się na terytorium naszej diecezji.

Cofnij