Pomoc Ukraińcom płynie z parafi Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej

ks. Igor Habura, 01.03.2022

Wszystkie 45 parafii Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej jak tylko to możliwe jest zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Dwa dni temu ruszył pierwszy transport z pomocą humanitarną do miasta Zołoczewa, który po godzinie 16 dotarł na miejsce.

Dziś wyruszyły kolejne cztery busy z pomocą humanitarna, jeden do obwodu Tarnopolskiego, a trzy do Użhorodu na Zakrapaciu. W Użhorodzie jest już około 40 tys kobiet z dziećmi, które pilnie potrzebują pomocy z uwagi na trudne warunki atmosferyczne tam panujące.

Kolejny transport kilku kolejnych busów ruszy w czwartek. Pomoc organizuje Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Wrocławsko-Szczecińskie ELEOS. Do akcji włączyły się m.in. parafie: Lubin, Wałcz, Ługi, Stargard i Słubice.

W każdej parafii diecezji prowadzone są zbiórki, akcje charytatywne i wszelkie inne możliwe formy pomocy. Osoby zainteresowane pomocą prosimy o kontakt z miejscowymi parafiami.

Przypominamy, że Z błogosławieństwa Jego Ekscelencja abp. Jerzego ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej uruchomił zbiórkę na rzecz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane do pomocy uchodźcom bezpośrednio na granicy oraz wszystkim tym, którzy znajdą się na terytorium naszej diecezji

Nr konta do wpłat:

ELEOS Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej

91 1240 1994 1111 0000 2497 6866

Cofnij