Uroczystość ślubowania w Komendzie Wojewódzkiej Policji

ks. Grzegorz Cebulski, 14.03.2022

14 marca w Sali Konferencyjnej i Odpraw KWP we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania ośmiu nowo przyjętych policjantów, którzy tym samym dopełnili liczbę 100 nowo przyjętych do służby od początku tego roku. Akty ślubowania funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski.

Nowi funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty ślubowania, po których nastąpiły okolicznościowe przemówienia oraz przesłanie duchowe kapelanów KWP: ks. Grzegorza Cebulskiego w imieniu Prawosławnego Duszpasterstwa Policji oraz ks. kanonika Stanisława Stelmaszka, wraz z udzieleniem błogosławieństwem.

Nowo przyjęci policjanci po odbyciu kursu podstawowego, zostaną przydzieleni do służby w regionie Legnickim i Zgorzeleckim.

Na obszarze tym zlokalizowane są parafie prawosławne, co też zostało zasygnalizowane przez ks. Kapelana, jak i poruszony został aspekt przynależności przyjezdnych uciekinierów z Ukrainy w większości do wyznania prawosławnego, a znajdujących schronienie na Dolnym Śląsku.