W Jerozolimie zstąpił Święty Ogień

ks. Igor Habura, 23.04.2022

Święty Ogień zstąpił na ręce Jerozolimskiego Patriarchy Teofila III ok. godz. 13:30 polskiego czasu!

Prawosławni, którzy nie wybierają się do Ziemi Świętej, obserwują przebieg ceremonii Świętego Ognia w telewizji lub w Internecie. W krajach, w których większość mieszkańców jest wyznania prawosławnego, nabożeństwo jest transmitowane przez stacje telewizyjne.

Warto dodać, że współcześnie Święty Ogień jest transportowany samolotami do wielu krajów. W tym roku po raz trzynasty, prawosławna delegacja dostarczy płomień do Polski w kilka godzin po jego zejściu. Dzięki temu Święty Ogień będzie obecny na nabożeństwach paschalnych, które rozpoczną się przed północą w cerkwiach w całej Polsce.

W składzie tegorocznej delegacji znaleźli się Jego Ekscelencja Paweł, Biskup Hajnowski, ks. Andrzej Bołbot - prezes zarządu Stowarzyszenia Bractwo Świętego Ognia oraz przedstawiciele samorządu województwa podlaskiego: marszałek Artur Kosicki i radny Sławomir Nazaruk, jak również reprezentanci Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy: ministrowie Adam Kwiatkowski i Wojciech Kolarski.

Do Warszawy wyruszy również delegacja z Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej z ks. Aleksandrem Konachowiczem na czele. Ogień przywieziony zostanie do wrocławskiej katedry, a z niej do pozostałych parafii w diecezji.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.cudognia.pl, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat tego niezwykłego wydarzenia.

Cofnij