Paschalne śniadanie dla uchodźców we Wrocławiu

Anna Demczuk, 26.04.2022

W dzień Paschy Chrystusowej miała miejsce podniosła uroczystość przeznaczona dla mieszkających we Wrocławiu gości z Ukrainy. Na zaproszenie organizatorów – Stowarzyszenia „Tratwa” oraz World Central Kitchen, którzy na co dzień niosą wsparcie potrzebującym – ks. Igor Habura przybył do Czasoprzestrzeni, aby podzielić się ze zgromadzonymi paschalną radością oraz poświęcić przygotowane pokarmy. Podczas spotkania obecny był także prezydent Miasta Wrocławia – Jacek Sutryk, który przekazał gościom świąteczne życzenia. Na wydarzenie przybyło kilkaset osób, w większości kobiet z dziećmi oraz mężczyzn w podeszłym wieku. Mury starej zajezdni wielokrotnie wypełniły się słowami pozdrowienia „Chrystos Woskres! Woistinu Woskres!”.

Ks. Igor zwrócił się do przybyłych ze słowami pokrzepienia, podkreślając by nie tracili wiary i nadziei na szybkie zakończenie cierpień narodu ukraińskiego. Dla wszystkich gości przygotowany był przepyszny poczęstunek, a każdy kto miał potrzebę mógł porozmawiać z duchownym indywidualnie.

Z głębi serca dziękujemy organizatorom za wspaniałą inicjatywę i przygotowanie świątecznego spotkania oraz za ich trud w codziennej posłudze charytatywnej.

Fot. Mieczysław Michalak

Cofnij