Pascha na ziemi ząbkowickiej, kłodzkiej i dzierżoniowskiej

o. ihumen Spirydon (Kuziak), 26.04.2022

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jerzego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego w związku z przebywaniem na terenie Dolnego Śląska bardzo dużej grupy uchodźców z Ukrainy, zorganizowano specjalnie dla nich nabożeństwa paschalne.

W Wielką Sobotę proboszcz parafii św. Jerzego w Ząbkowicach Śląskich - o. ihumen Spirydon Kuziak dokonał oświęcenia pokarmów w następujących miejscowościach:

Dzierżoniów - Argentia - Centrum konferencyjno - rozrywkowe;

Niemcza;

Bardo - Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, gdzie obecni byli proboszcz ks. Mirosław Grakowicz i burmisztrz miasta Pan Krzysztof Żegański;

Kłodzko - hala OSiR;

Bystrzycka Kłodzka - Hotel Abis, gdzie obecni byli proboszcz ks. kan. Andrzej Ćwik i burmisztrz miasta Pani Renata Surma.

W Wielki Piątek podczas nabożeństwa Wielkiej Wieczerni z wyniesieniem płaszczenicy w ząbkowickiej cerkwi obecny był burmistrz Ząbkowic Śląskich Pan Marcin Orzeszek.

W Paschalny poranek wielu spośród odwiedzonych w Wielką Sobotę, przy udziale m.in. wspomnianych burmistrzów, miało możliwość uczestniczenia w świątecznej św.Liturgii w ząbkowickiej cerkwi.

Cofnij