Święto parafialne w Legnicy

ks. Lubomir Worhacz, 27.04.2022

W poniedziałek paschalny, Parafia Prawosławna Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy obchodziła swoje święto parafialne.

Tego dnia legnicką wspólnotę odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński który w asyście ks. mitrata Sławomira Kondratiuka dziekana okręgu lubińskiego, proboszcza parafii prawosławnej w Zimnej Wodzie, ks. prot. Bogdana Repeły proboszcza parafii prawosławnej w Lubinie, ks. prot. Pavla Milko proboszcza parafii prawosławnej w Melniku w Czechach, ks. Sławomira Sorokanycza proboszcza parafii prawosławnej w Studzionkach oraz ks. protodiakona Mieczysława Oleśniewicza z katedralnej parafii we Wrocławiu, sprawował Boską Liturgię.

Kazanie o tematyce paschalnej wygłosił ojciec Bogdan Repeła. Po nabożeństwie do wiernych zwrócił się Władyka Jerzy, który zwrócił uwagę na ważność faktu Zmartwychwstania w naszym życiu, dzięki któremu możemy przekonać wiele przykrych doświadczeń życiowych takich jak pandemia i wojna. Arcybiskup podkreślił szczególność tegorocznej Paschy, podczas której w naszych cerkwiach gościliśmy tysiące uchodźców z Ukrainy. Przekazał im słowa otuchy oraz życzenia rychłego pokoju i powrotu do swoich domów.

Na zakończenie uroczystości proboszcz parafii legnickiej ks. Lubomir Worhacz serdecznie podziękował Władyce oraz gościom za przybycie na tegoroczne święto.

Cofnij