Wielkanoc na ziemi wałbrzyskiej i kamiennogórskiej

ks. Mariusz Kiślak, 27.04.2022

Poza tradycyjnym porządkiem nabożeństw na terenie Parafii Wszystkich Świętych w Wałbrzychu odbyło się szereg wielkanocnych spotkań w miejscu przebywania uchodźców z Ukrainy.

Święciliśmy pokarmy, rozdawaliśmy pisanki i pieczone paschy. W każdym miejscu rozbrzmiewało radosne Chrystos Woskresie!

Śniadanie Wielkanocne z udziałem Prezydenta Miasta Romanem Szełemejem i zastępcą prezydenta panią Sylwią Bielawską miało miejsce w wałbrzyskiej hali OSiR.

Podobne wydarzenia były również zorganizowane przez panią Dorotę Barańską, właścicielkę hoteli Wałbrzychu i Zagórzu Śląskim, gdzie łącznie przebywa tysiąc osób.

Spotkanie Wielkanocne miało miejsce także w ośrodku dla uchodźców w dzielnicy Gaj w Wałbrzychu i w gminie Struga nieopodal Szczawna Zdroju.

Pomysłodawcą wielkanocnego wydarzenia w Krzeszowie była Magdaleną Przychocką wraz z Martą Platą. Organizacją zajęła się Gmina Kamienna Góra udostępniając salę oraz transport. Starostwo zapewniło transport z Kamiennej Góry, Lubawki i innych gminnych miejscowości.

Pragniemy serdecznie podziękować pani Dorocie Barańskiej, Magdalenie Przychockiej, Marcie Placie, Marcinowi Szewczakowi, Stowarzyszeniu Ukraina-Wałbrzych i wielu innym osobom za zrozumienie potrzeb duchowych prawosławnych uchodźców.

Dzięki zaangażowaniu parafian, wolontariuszy i przedstawicieli władz z paschalną radością udało się dotrzeć do ponad tysiąca osób wyznania prawosławnego.

Cofnij