Abp Jerzy spotkał się z delegacją wiernych z Holandii

lektor Jakub Greś, 05.05.2022

W poniedziałek 2 maja Arcybiskup Jerzy spotkał się z delegacją wiernych z Holandii, na czele z o. Ihumenem Euzebiuszem z klasztoru św. Mikołaja w Hemelum, który swoją drogę mniszą rozpoczynał w Polsce, w Monasterze w Supraślu. Arcybiskupowi Jerzemu podczas spotkania towarzyszył ks. arcydiakon Józef Matusiak.

Pielgrzymi rozpoczęli dzień od wzięcia udziału w Boskiej Liturgii w Katedrze Narodzenia Najświętszej Marii Panny, po której zostali przyjęci przez Władykę. Podczas porannego spotkania Arcybiskup Jerzy przedstawił pielgrzymom aspekty życia Kościoła prawosławnego w Polsce oraz podzielił się z nimi doświadczeniem opieki nad tysiącami ukraińskich uchodźców.

Po porannym spotkaniu archidiakon Józef Matusiak oprowadził pielgrzymów po Wrocławiu oraz opowiedział im o historii prawosławia we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.