Święto parafialne w cywilno-wojskowej parafii św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu

za: www.cerkiewpiaski.wroclaw.pl, 25.05.2022

W niedzielę 22 maja obyły się uroczystości z okazji święta parafialnego cywilno-wojskowej parafii św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu. Św. Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy, Arcybiskup wrocławsko-szczeciński, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego w asyście Proboszcza parafii katedralnej ks. mitrata Jerzego Szczura, duchowieństwa naszej parafii oraz protodiakona ks. Mieczysława Oleśniewicza. Nabożeństwo swoim śpiewem uświetnił chór parafialny oraz chór dziecięcy.

Abp Jerzy złożył życzenia i podarował krzyż kapłański od całego duchowieństwa naszej diecezji ks. Eugeniuszowi Bójko z okazji jubileuszu 60 urodzin oraz w imieniu Św. Soboru Biskupów odznaczył proboszcza oraz matuszkę Elżbietę orderami Św. Marii Magdaleny. Do życzeń dołączyli się parafianie, składając na ręce proboszcza szaty liturgiczne.