Przysięga żołnierzy WOT w Niechorzu

ks. Jarosław Biryłko, 27.05.2022

22 maja 2022 roku przy latarni morskiej w Niechorzu, 63 żołnierzy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę wojskową. W trakcie uroczystości batalionowi 14 ZBOT w Trzebiatowie została nadana Chorągiew Wojska Polskiego.

Po defiladzie i zakończeniu uroczystości zachodniopomorscy Terytorialsi zaprosili wszystkich na wojskowy piknik. Dla każdego była wojskowa grochówka i pokaz sprzętu.

1. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej powstała we wrześniu 2019 roku. Dziś liczy prawie już ponad 900 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.

Błogosławieństwa żołnierzom z ramienia Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego udzielił ks. prot. Jarosław Biryłko – kapelan 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.