V rocznica ingresu abpa Jerzego do wrocławskiej katedry

ks. Igor Habura, 19.06.2022

W sobotę 18 czerwca przypadła V rocznica ingresu abpa Jerzego do wrocławskiej katedry i objęcia Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej.

Tego dnia Władyka przewodniczył Całonocnemu Czuwaniu w katedrze, gdzie bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa miała miejsce symboliczna uroczystość. Proboszcz katedry - ks. mitrat Jerzy Szczur wręczył Jego Ekscelencji bukiet kwiatów w imieniu duchowieństwa i wiernych katedry, życząc Władyce zdrowia, sił oraz wielu lat życia w służbie Bogu i ludziom. Następnie protodiakon katedry - ks. Mieczysław Oleśniewicz wygłosił tradycyjną aklamację “długich i dobrych lat”, po której chór a wraz z nim wszyscy zebrani w świątyni zaśpiewali Władyce polichronion.

Po zakończeniu śpiewu głos zabrał abp Jerzy - “Dziękuję Wam z całego serca! I Muszę przyznać, że zapomniałem o tej rocznicy. Ale jest to dobry znak, ponieważ ludzie szczęśliwi nie liczą czasu, a ja jestem tutaj szczęśliwy”

Wychodzącego ze świątyni hierarchę pozdrawiali wierni licznie przybyli na sobotnie nabożeństwo.

Abp Jerzy jest szóstym biskupem zasiadającym na tronie prawosławnych biskupów wrocławskich.