Kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy w świdnickiej parafii

ks. Piotr Nikolski, 05.07.2022

Od 8 marca do końca czerwca 2022 przy Parafii św. Mikołaja w Świdnicy funkcjonowały szybkie bezpłatne kursy języka dla uchodźców z Ukrainy.

Zajęcia odbywały się w sali katechetycznej na plebanii przy ul. Łukasińskiego 49. Kursanci zorganizowani w 10-12 osobowe grupy otrzymywali możliwość uczestniczenia w 10 godzinnych lekcjach, prowadzonych przez wolontariuszy. Przez czas trwania kursów przez nie przewinęło 134 osoby. Nie wszyscy dotrwali do końca kursu – jedni znaleźli pracę, drudzy wyjechali ze Świdnicy. Byli też tacy, którzy zapragnęli kontynuować naukę i otrzymali dodatkowe godziny polskiego w grupach kontynuujących. Ogółem wolontariusze przepracowali 137 godzin. Serdeczne podziękowania dla Piotra Bentkiewicza, Tatiany Łępickiej, Olgi Łabędź, Ewy Wnuk, Elżbiety Prusaczyk i Natalii Nikolskiej. Na zdjęciach kilka stron z księgi pamiątkowej kursu.