Obchody święta Policji we Wrocławiu

ks. Grzegorz Cebulski, 25.07.2022

Coroczne obchody Święta Policji we Wrocławiu, rozpoczynają się od uczczenia pamięci zamordowanych i poległych funkcjonariuszy. 19 lipca 2022 roku na terenie Sanktuarium Golgoty Wschodu, przy pomniku na Cmentarzu Osobowickim oraz pod tablicą pamięci w siedzibie dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, miały miejsce modlitwy, złożenie wieńców i okolicznościowe przesłanie kapelańskie.

21 lipca, w prawosławnej cywilno- wojskowej parafii św. św. Cyryla i Metodego, miało miejsce nabożeństwo wotywno-dziękczynne w intencji formacji Policji.Na uroczystość przybył komendant wojewódzki Pan nadinspektor Dariusz Wesołowski. Panu komendantowi towarzyszyło kilkunastu komendantów miejskich i naczelników wydziałów KWP. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Dyrektor wrocławskiego IPN Pan Paweł Mikołaj Rożdziestwienski, Dyrektor Pogotowania Ratunkowego Pan Zbigniew Miądzki i z-pca Komendanta 4 Szpitala Wojskowego Pan płk. Artur Wieraszko. Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939” reprezentowała Przewodnicząca Pani Alicja Kluz i inż. Piotr Kacprzyński.

Nabożeństwu przewodniczył proboszcz Parafii ks. mitrat płk dr Eugeniusz Bójko i ks. prot. Grzegorz Cebulski, kapelan KWP. Śpiewem usłużył kwintet chóru Ordynariatu Oktoich. Jako słowa homilii, zgromadzeni wysłuchali przesłania, iż Jezus jest jedynym źródłem życia i uzdrowienia dla wojującego i umierającego świata, i tych ludzi którzy dokonali przestępczych wyborów. Policjanci potrzebują mocy, przychodzącej przez Jezusa, aby uczciwie pełnić swoją służbę, w której zostaną zachowane wszelki granice godziwości, prawości i współczucia dla upadłych.

Ze słowem podziękowań za duchowe wsparcie i obecność prawosławnego kapelaństwa, zwrócił się Pan nadinspektor Dariusz Wesołowski, natomiast Pan inż. Piotr Kacprzynski w imieniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939, uhonorował ks. Grzegorza Cebulskiego nagrodami za dotychczasową współpracę. Wszyscy zacni Goście zostali podjęci agapą w sali parafialnej.