Przysięga wojskowa ZBOT w Stargardzie

ks. Jarosław Biryłko, 25.07.2022

22 lipca br. na rynku staromiejskim w Stargardzie, na czele z dowódcą 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Tomaszem Borowczykiem oraz przy udziale rodzin, bliskich, włodarza tego miasta, władz samorządowych i parlamentarnych, 63 nowych żołnierzy 14. ZBOT zakończyło swoje „Wakacje z WOT”.

Nowi zachodniopomorscy terytorialsi brali udział w szkoleniu organizowanym w 141. batalionie lekkiej piechoty w Choszcznie. Całodzienne, a także często nocne zajęcia obejmowały przede wszystkim wojskową taktykę, strzelanie, udzielanie pomocy przedmedycznej, topografię i oczywiście regulamin wojskowy i musztrę. Żołnierze od momentu założenia munduru i przyjęcia broni nie rozstawali się z nią nawet na chwilę. Ćwiczyli na terenie koszar w Choszcznie, ale także na drawskim poligonie.

Błogosławieństwa żołnierzom z ramienia Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego udzielił ks. prot. Jarosław Biryłko – kapelan 14. ZBOT w Szczecinie.