Doroczne spotkanie biskupów Wrocławia

ks. Igor Habura, 05.12.2022

W poniedziałek 5 grudnia odbyło się kolejne coroczne spotkanie biskupów Wrocławia. Hierarchowie już po raz siódmy spotykają się w czasie Adwentu, aby zacieśniać ekumeniczne więzy, złożyć braterskie życzenia świąteczne i omówić dalsze wspólne inicjatywy i działania.

Przy wspólnym stole spotkali się Prawosławny Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy, Rzymskokatolicki Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny, Biskup Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP Waldemar Pytel oraz Biskup Senior Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i przewodniczący dolnośląskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej Ryszard Bogusz.

W ramach spotkania poruszono między innymi kwestie ekumenii i współpracy międzykościelnej, aktualnych problemów z życia kościołów, a przede wszystkim kwestię organizacji nabożeństw Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Jego Ekscelencji abp. Jerzemu towarzyszył sekretarz kancelarii arcybiskupiej protodiakon Mieczysław Oleśniewicz.