Bożonarodzeniowe rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Lubińskiego

ks. Lubomir Worhacz, 20.12.2022

17 grudnia 2022 roku, z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Jerzego, Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego, w parafii prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy odbyły się bożonarodzeniowe rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Lubińskiego. Na tegoroczne rekolekcje jako spowiednika zaproszono ks. Ihumena Spirydona Kuziaka z Katedralnej Parafii Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy z Wrocławia.

Rankiem, po odczytaniu modlitw przed spowiedzią, duchowni przystąpili do misterium spowiedzi. Następnie odprawiono św. Liturgię podczas której śpiewali duchowni. Po nabożeństwie ze słowem do duchownych i wiernych wystąpił ks. mitrat dr Dariusz Ciołka, w którym wspomniał o św. wielkiej męczennicy Barbarze oraz czcigodnym św. Janie Damasceńskim, których pamięć przypadała tego dnia. Następnie ks. Lubomir Worhacz dziekan Okręgu Lubińskiego podziękował ks. ihumenowi Spirydonowi za przyjazd i posługę spowiednika, życząc mu ze zbliżającym się świętem niebiańskiego patrona św. Spirydona obfitych Łask Bożych.

Bożonarodzeniowe rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Lubińskiego zakończyły się wspólnym obiadem na świetlicy parafialnej, podczas którego w miłej atmosferze wymieniano aktualności z życia parafii.

Cofnij