Święto parafialne szczecińskiej konkatedry

Maciej Papke, 20.12.2022

19 grudnia to szczególny dzień w kalendarzu szczecińskiej parafii – tego dnia wspominany jest jej patron – Św. Mikołaj Cudotwórca, biskup Mir Licejskich. Boską Liturgię odprawili duchowni naszej diecezji pod przewodnictwem JE Jerzego, arcybiskupa wrocławsko-szczecińskiego. Dla naszej społeczności zawsze jest to duże wydarzenie – zarówno święto naszego niebiańskiego orędownika, jak i przybycie Władyki. Arcybiskup został przywitany przez dzieci, parafian i proboszcza ks. mitrata Pawła Stefanowskiego.

Na świąteczną Liturgię mimo poniedziałku – dnia pracującego - przybyło wielu parafian, wypełniając szczecińską cerkiew.

Po Liturgii, Władyka zwrócił się do proboszcza jak i do wiernych ze słowami wdzięczności i uznania za niemal całoroczną pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Na koniec błogosławiąc wszystkim, arcybiskup Jerzy rozdał dzieciom podarki.