Z okazji Święta Wojska Polskiego wręczono nominacje generalskie i admiralskie oraz odznaczenie państwowe. Na cmentarzu powązkowskim odbył się capstrzyk z modlitwą, które zainaugurowały obchody święta. Dzień Wojska Polskiego rozpoczął się modlitwą w katedrze polowej WP, a jego kulminacją była defilada wojskowa na stołecznej Wisłostradzie. Prawosławny Ordynariusz Wojskowy JE abp Jerzy (Pańkowski) wziął udział we wszystkich świątecznych uroczystościach w Warszawie.
14 sierpnia br., na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda mianował 21 oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie i admiralskie, a Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wręczył im Buzdygany Honorowe i Pierścienie Generalskie.
Następnie przed Pomnikiem Poległych w 1920 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbył się capstrzyk połączony z modlitwą i apelem pamięci odczytanym przez oficera Pułku Reprezentacyjnego WP. Podczas uroczystości kompania reprezentacyjna oddała salwę honorową, a na grobach poległych żołnierzy zapłonęły znicze i zabrzmiała I Brygada – Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Po capstrzyku trzej ordynariusze Wojska Polskiego udali się na modlitwę przy grobie śp. ks. Ignacego Skorupki, poległego pod Ossowem w 1920 r. prezydent RP
Dzień Święta Wojska Polskiego zainaugurowała modlitwa w katedrze polowej Wojska Polskiego, w intencji naszej ojczyzny z udziałem pary prezydenckiej, szefa MON oraz przedstawicieli władz państwowych, licznie zgromadzonej kadry dowódczej Wojska Polskiego.
Centralne uroczystości święta odbyły się na stołecznej Wisłostradzie, pod hasłem „Silna Biało–Czerwona”.
Już dawno minęły czasy, w których wojsko musiało wstydzić się sprzętu i warunków w jakich pełni służbę. - powiedział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Dziś pokazujemy naszą siłę i nowoczesność. Silna biało-czerwona to hasło tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego. Siłą biało – czerwonej jest Wojsko Polskie – profesjonalne, skuteczne, wyposażone w sprzęt najwyższej jakości, który w ostatnich latach kupiliśmy – kontynuował Szef MON.
Święto Wojska Polskiego znakomicie łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Dlatego właśnie to najlepszy dzień, aby mówić o naszym bezpieczeństwie. Tu i teraz. Bezpieczeństwie Polski w 2023 roku, ale i w przyszłości – bezpieczeństwie naszych dzieci i wnuków! – powiedział w swoim słowie Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Prezydent RP Andrzej Duda.
W defiladzie na warszawskiej Wisłostradzie przemaszerowały 2 tysiące żołnierzy, przejechało 200 jednostek polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego, a przelot wykonało blisko 100 statków powietrznych. Defilada została podzielona na 3 główne części: defiladę pieszą, defiladę lotniczą oraz defiladę współczesnych pojazdów wojskowych.