Wyjazd integracyjny osób niepełnosprawnych do Kotliny Kłodzkiej

Irena Faron, 30.08.2023

Z błogosławieństwa JE Jerzego arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego w dniu 26.08.2023 odbył się kolejny wyjazd integracyjny osób niepełnosprawnych z ich opiekunami ,tym razem do Kotliny Kłodzkiej.

Po nabożeństwie w Katedrze wyruszyliśmy do Ząbkowic Śląskich do cerkwi św Jerzego Zwycięzcy.

Na miejscu proboszcz parafii o. igumen Spirydon opowiedział historię cerkwi , jej zabytkowych fresków oraz obecnego stanu cerkwi po remoncie. Następnie wysłuchaliśmy mini koncertu śpiewu cerkiewnego i obejrzeliśmy wystawę grafik w galerii przy cerkwi.

Po śniadaniu i krótkiej drodze znaleźliśmy się w w Mini Eurolandzie – parku miniatur zabytkowych budowli z całej Europy w otoczeniu przepięknych kwiatów i zieleni.

Zwiedzanie zajęło nam trochę czasu, ale dzięki naszym dzielnym wolontariuszom, nie minęliśmy żadnej z atrakcji.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do przepięknej kotliny górskiej, gdzie nad stawem w malowniczym krajobrazie zjedliśmy obiad.

Do katedry Wrocławskiej powróciliśmy na wieczorne nabożeństwo .

Za zorganizowanie wyjazdu dziękujemy fundacji Czasoprzestrzeń i Siestryczestwu naszej katedry. Za opiekę duchową o. Spirydonowi i jego parafianom p. Darkowi i p. Oksanie, którzy przygotowali dla nas ucztę duchową.