W XIV Niedzielę po Pięćdziesiątnicy Boskiej Liturgii we wrocławskiej katedrze przewodniczył ordynariusz diecezji Jego Ekscelencja abp Jerzy. W trakcie nabożeństwa odczytano fragment Świętej Ewangelii wg Świętego Apostoła i Ewangelisty Mateusza (22, 1-14)
“W owym czasie Jezus opowiedział tę przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę! Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali. Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. Wtedy rzekł swoim sługom: Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie. Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami. Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych.”
Po wysłuchaniu czytania ze słowem do zebranych wiernych zwrócił się Arcybiskup Jerzy. Ekscelencja rozpoczął swoją homilię od przybliżenia zebranym interpretacji dzisiejszej perykopy, autorstwa św. Grzegorza Teologa. Według niego dzisiejsza przypowieść jest zaproszeniem Boga Ojca na ucztę weselną Chrystusa z Jego oblubienicą – Cerkwią. Bóg Ojciec wysyłając swoje sługi zaprasza wybranych, jednak ci nie tylko nie przychodzą ale także znieważają gospodarza. Zaproszonymi gośćmi jest naród wybrany, który poprzez swoje postępowanie odrzuca proroków opowiadających im jaka jest wola Boża. Bóg zaprasza więc wszystkie pozostałe narody, ponieważ naród który wybrał odrzucił Jego zaproszenie.
W trakcie nabożeństwa tradycyjnie bardzo wielu wiernych przystąpiło do sakramentów spowiedzi oraz eucharystii.