Bożonarodzeniowe rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Lubińskiego

ks. Lubomir Worhacz, 22.12.2023

19 grudnia 2023 r. w dzień św. Mikołaja Cudotwórcy, w parafii prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy odbyły się bożonarodzeniowe rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Lubińskiego.

W trakcie czytania akatystu do św. Mikołaja duchowni przystępowali do tajemnicy spowiedzi. Następnie odprawiono św. Liturgię podczas której kazanie wygłosił ks. prot. Bazyli Sawczuk. Po nabożeństwie poświęcono koliwo i kołacz w cześć św. Mikołaja, który jest patronem legnickiej parafii. Następnie ze słowem do duchownych i wiernych wystąpił ks. mitrat dr Dariusz Ciołka, w którym pozdrowił wszystkich z przystąpieniem do Świętych Tajemnic i ze świętem.

Bożonarodzeniowe rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Lubińskiego zakończyły się wspólnym obiadem na świetlicy parafialnej, podczas którego dzielono się wzajemnymi aktualnościami i doświadczeniami z życia parafii.