Zimowisko dla dzieci w Cieplicach

za: www.powp.wp.mil.pl, 07.02.2024

Mnóstwo wspomnień z zimowego wypoczynku w Cieplicach (woj. dolnośląskie) przywiozły ze sobą do domów dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Były to już kolejne kolonie, organizowane z błogosławieństwa Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego JE abp. Jerzego (Pańkowskiego) przez kapelana POSG – ks. kpt. SG Piotra Nestoruka, które po raz pierwszy odbyły się zimą.

W szeregu atrakcji i aktywnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu wzięło udział 23. dzieci funkcjonariuszy i pracowników POSG. Wśród aktywności zimowych nie zabrakło codziennej nauki oraz doskonalenia jazdy na nartach w Szklarskiej Porębie pod okiem doświadczonych instruktorów oraz jazdy na łyżwach na nowo otwartym lodowisku w Jeleniej Górze. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również spacer do wodospadu Kamieńczyk, w trakcie którego dzieci podziwiały przepiękne górskie krajobrazy zimową porą. Wyczekiwanym przez dzieci stałym punktem programu kolonii, tym razem w zimowej aurze, były dwie wyprawy do Term Cieplickich.

Ogromną wartość edukacyjną miała wizyta w Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej przy Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze. Zastępca dowódcy jednostki - kpt. Tomasz Trusewicz w nietuzinkowy sposób omówił przyczyny i sposoby zapobiegania zagrożeniom, jakie mogą spotkać człowieka w życiu codziennym.

Wieczory uczestnicy spotkania spędzali w świetlicy Domu św. Stefana w Cieplicach, w którym to po raz kolejny goszczeni byli dzięki uprzejmości i życzliwości gospodarza – ks. ppor. rez. Mariusza Kiślaka. Czas ten oprócz wzbogacenia duchowego poprzez codzienną modlitwę, wypełniony był wspólną zabawą i grami, które sprzyjały integracji, nawiązywaniu nowych przyjaźni oraz pielęgnowaniu tych starych.

Zimowisko w karkonoskich Cieplicach odbyło się w dniach 20-27 stycznia br. Opiekunami grupy byli funkcjonariusze POSG – mjr SG Jolanta Abramiuk oraz kpt. SG Karol Mickiewicz.

Cofnij