Święto patronalne parafii św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu - 40 lecie kapłaństwa ks. Eugeniusza Bójko

Natalia Bójko-Przybylak, 05.06.2024

24 maja miało moejsce Święto Parafialne św. Św. Cyryla i Metodego. W tym dniu również celebrowaliśmy 40 lecie kapłaństwa ks. dr płk rez. Eugeniusza Bójko. Po nabożeństwie złożono życzenia Bożego błogosławieństwa oraz pomyślności proboszczowi z okazji tak zacnego jubileuszu. Ojciec Eugenisz podziękował wszystkim przybyłym księżom. Podziękowania trafiły także do naszych aktywnych parafian za ich wkład w wygląd cerkwi, śpiew, a także i co najważniejsze za ich obecność i modlitwę. Ojcu Eugeniuszowi życzymy kolejnych szczęśliwych i spokojnych lat w pełnieniu posługi kapłańskiej.

W wigilię święta całonocne czuwanie celebrował Ks Eugeniusz Bójko Ks Mikołaj Lewczuk oraz Ks Witalij Prudowoj. Św. Liturgie w dniu święta sprawowali Ks Mikołaj Lewczuk z Koszalina Ks Jerzy Szczur z Wrocławia, Ks Eugeniusz Bójko, ks Piotr Sokołowski, Ks Witalij Prudowoj, Ks Bazyli Sawczuk z Jeleniej Góry, Ks Mariusz Kislak z Wałbrzycha, Ks Aleksij Adamczuk oraz Ks protod. Mieczysław Olesniewicz sekretarz diecezji. Chórem dyrygował K.s Grzegorz Cebulski.