Niedziela Wszystkich Świętych w Wałbrzychu

ks. Mariusz Kiślak, 04.07.2024

Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy przewodniczył świętu parafialnemu Prawosławnej Parafii Wszystkich Świętych w Wałbrzychu.

30 czerwca 2024 roku to historyczny dzień dla parafii i miasta Wałbrzych. Po raz pierwszy Święta Liturgia w została odsłużona w miejscu planowanej budowy cerkwi na ul. Przemysłowej 17.

W słowach powitania ordynariusz polecił jak najszybsze rozpoczęcie prac mimo wynikłych trudności technicznych i organizacyjnych. W słowach homilii natomiast podkreślił znaczenie pokory w drodze do świętości. Poniżej zamieszczamy link do wygłoszonej przez Arcybiskupa Jerzego świątecznej homilii:

https://www.youtube.com/watch?v=kbLdV1d4guE

Podczas nabożeństwa śpiewał parafialny chór pod przewodnictwem dr Roberta Bywalca.

Święta Liturgia odbyła się w warunkach polowych. Wspólna agapa wypełniła drugą część uroczystego dnia. Świętu towarzyszył koncert muzyki poważnej w wykonaniu rodzinnego trio państwa Olgi, Tarasa, Andrzeja Malyk z Wałbrzycha, jak również część artystyczna przygotowana przez dzieci z wałbrzyskiej parafii.

Duchowieństwu i zaproszonym gościom dziękujemy za przybycie. Bardzo serdecznie dziękujemy także parafianom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację święta.

Wspólna troska w dobro święta zaowocowała atmosferą, która na długo zostanie w duchowej pamięci parafii i wszystkich osób, które były w tym dniu razem z prawosławną parafią Wałbrzycha.

Chętnym wesprzeć proces budowy cerkwi prawosławnej w Wałbrzychu podajemy nr konta: 67 1090 2633 0000 0001 236 80728.

Serdeczne Bóg zapłać!

Cofnij