Święto w Sokołowsku

Paweł Cebulski, 25.09.2020

19 września parafia w Sokołowsku obchodziła swoje patronalne święto jakim jest wspomnienie Cudu św. Archanioła Michała w Chonach.

Świąteczną Boską Liturgię sprawowali proboszcz parafii ks. mitrat Eugeniusz Cebulski wraz z proboszczem parafii w Świdnicy ks. prot. Piotrem Nikolskim, który zwrócił się do zebranych ze słowem homilii oraz hierodiakonem Łukaszem (Pająkiem). Niewielką zdrojową cerkiew w tym dniu wypełnili wierni z Wrocławia, Wałbrzycha, Lubina i Świdnicy.

W tym samym dniu odbyła się także III edycja Festiwalu „Biała Lilia” im. Św. męcz. Elżbiety ks. Fiodorownej, jak zawsze organizowana na scenie Parku Zdrojowego. Tegoroczny festiwal ograniczył się do koncertu, podczas którego wystąpili niewidomi i ociemniali dolnośląscy artyści.

Zgromadzeni słuchacze wysłuchali piosenki znanych polskich wykonawców z lat 60-70, które zostały wykonane z dużym profesjonalizmem i wyczuciem artystycznym. Swoją obecnością zaszczycił starosta powiatu wałbrzyskiego Pan Krzysztof Kwiatkowski wraz z burmistrzem Mieroszowa- Panem Andrzejem Lipińskim, oraz towarzyszącymi radnymi Gminy, którzy objęli także patronatem powyższe wydarzenie.