Święto parafialne w Rudnej

Daria Fuczko, 02.10.2020

Tegoroczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w Cerkwi Prawosławnej w Rudnej, pomimo pandemii zgromadziło rzesze wiernych. Było to pierwsze święto parafialne nowego proboszcza ks. mitrata dr. Dariusza Ciołka.

Uroczystości świąteczne zostały rozpoczęte przywitaniem Władyki Jerzego przez dzieci recytujące radujące serce wierszyki, co sprawiło pojawienie się jeszcze większych uśmiechów wśród zgromadzonych osób.

Boskiej Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy, Arcybiskup Wrocławski-Szczeciński. Swą obecnością zaszczycili nas liczni duchowni z sąsiednich parafii ks. prot. Bazyli Sawczuk, ks. prot. Sławomir Sorokanycz, ks. ihumen Jerzy Omelianiuk, ks. protodiakon Mieczysław Oleśniewicz oraz ks. diakon Dariusz Makuch.

Wypełniona po brzegi Cerkiew dała świadectwo poczucia przynależności przez wiernych, a także chęć dzielenia się radością przez sąsiednie parafie. Trudny czas, w którym się aktualnie znajdujemy nie przewyższa chęci jednoczenia się w tym jakże ważnym dniu dla Parafian z Rudnej. Boska Liturgia została zakończona odśpiewaniem przez wszystkich Mnohaja Lita dla wszystkich zebranych.

Następnie wierni zebrali się na świetlicy w miejscowości Wysokie by kontynuować obchody świąteczne.