Ogólnometropolitalna kolekta na budowę domu parafialnego w Szczecinie

ks. Paweł Stefanowski, 13.01.2021

Decyzją św. Soboru Biskupów PAKP na styczeń 2021 r. została wyznaczona Ogólnometropolitalna kolekta na budowę domu parafialnego w Szczecinie.

Prace budowlane obiektu zostały rozpoczęte w 2019 roku. Do tej pory udało się ukończyć podziemną kondygnację budynku, częściowo wymurować ściany parteru oraz podłączyć niektóre media. Prace ziemne i fundamentowe były niezwykle skomplikowane technicznie i kosztowne, ponieważ miały miejsce na niewielkiej działce budowlanej w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Cerkwi. W tym roku planowana jest kontynuacja prac przy wznoszeniu kolejnych kondygnacji domu.

W piwnicach znajdować się będą: kotłownia, pomieszczenia gospodarcze oraz garaż. Nad piwnicami powstaną trzy kondygnacje mieszczące między innymi: sale katechetyczne z zapleczem, kancelarię, 2 pokoje gościnne oraz na poddaszu pomieszczenia mieszkalne dla duchowieństwa parafii. Inwestycja jest finansowana z datków wiernych naszej Parafii oraz ofiar ludzi dobrej woli. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim tym, którzy do tej pory nas wspierali oraz prosić o pomoc w przyszłości.

Wdzięczni będziemy za każdą złotówkę ofiarowaną na rzecz tej inwestycji, która jest kontynuacją starań podjętych przy budowie szczecińskiej Cerkwi.

Nr konta: Parafia Prawosławna Św. Mikołaja w Szczecinie PKO BP SA 36 1020 4795 0000 9102 0162 9013

Cofnij