Zakończył się letni Obóz Dziecięcy "Wesoła Rodzinka" we Wrocławiu

Julia Kuziak, 20.08.2022

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jerzego na prośbę rodziców dzieci uchodźców z Ukrainy oraz dzięki pomysłowi ks. prot. Mieczysława Oleśniewicza, wrocławskie Siestryczestwo im. św. Wielkiej Męczennicy Barbary we współpracy z Bractwem Młodzieży Prawosławnej diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej, zorganizowało Letni Obóz Dziecięcy “Wesoła Rodzinka” w formie półkolonii.

Na terenie parafii katedralnej Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu odbyły się dwa, dwutygodniowe turnusy, w czasie których dzieci miały okazję uczęszczać na zajęcia katechezy prowadzonych przez o. Piotra Sokołowskiego, o. Igora Haburę, o. Adama Góralczuka oraz o. Pawła Gocko, warsztaty muzyczne, lekcje języka polskiego oraz liczne wycieczki.

Park trampolin, hydropolis, kolejka Polinka, Ogród Botaniczny, Ogród Japoński, Park Południowy, Park Staromiejski, Muzeum Archeologczne, a także wycieczki “Bajeczny Wrocław krasnali” oraz “Historyczny Wrocław i legendy” to tylko część atrakcji, ponieważ nie zabrakło również różnego rodzaju projektów artystycznych, jak np. “Wojna oczami dziecka”, “Nasza cerkiew oczami dziecka”, “Dziękujemy Polsko!” oraz warsztatów muzycznych i kulinarnych.

W ostatni dzień półkolonii zorganizowany został koncert dla rodziców, Siestryczestwa, księży oraz wszystkich zainteresowanych, w czasie, którego dzieci miały okazję zaprezentować nowo nauczonych piosenek w języku polskim. Nie zabrakło również indywidualnych występów oraz podziękowań dla opiekunów i organizatorów.

W czasie czterech tygodni obozu, funkcje kierowniczą sprawowały Panie: Natalia Ciołka oraz Julia Kuziak. Cała kadra wychowawcza składała się z trzyosobowego zespołu wychowawców: Pani Larysy Ordy, Pani Viktoria Biłyk oraz Pana Wasyla Zacharskiego, którym należą się ogromne podziękowania za zaangażowanie oraz trud włożony w prowadzenie obozu.

Więcej o obozie pisaliśmy TUTAJ