Modlitwa w intencji ofiar wojny i pokoju na Ukrainie

Kancelaria Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego, 10.10.2022

10 października z błogosławieństwa Jego Ekscelencji abpa Jerzego, w katedralnym soborze Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu, miało miejsce uroczyste nabożeństwo w intencji ofiar wojny i pokoju na Ukrainie.

Modlitwie przewodniczył dziekan okręgu wrocławskiego ks. Aleksander Konachowicz. Podczas nabożeństwa modlono się za ofiary wojny oraz wznoszono prośby do Boga, aby ukrócił nieszczęście cierpiących w skutek wojny ludzi i obdarzył ziemię ukraińską pokojem. W szczególności modlono się za ofiary wczorajszych i dzisiejszych ataków na ukraińskie miasta.

Modlitwy za ofiary wojny i nastanie pokoju, wznoszone są nieprzerwanie we wszystkich Cerkwiach Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę.

O pomocy humanitarnej dla ogarniętej wojną Ukrainy i innych akcjach pomocowych organizowanych przez Prawosławną Diecezję Wrocławsko-Szczecińską pisaliśmy m.in. tutaj:

Ponad 100 ton pomocy humanitarnej wysłano na Ukrainę

Kolejne akcje pomocowe ze Szczecina

Wizyta Metropolity Tamassosu Izajasza w Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej

Pomoc Ukraińcom płynie z parafi Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej

Abp Jerzy odwiedził uchodźców z Ukrainy w powiatach nyskim i krapkowickim

Podsumowanie 40 dni akcji pomocowych parafii w Szczecinie

Zakończył się letni Obóz Dziecięcy “Wesoła Rodzinka” we Wrocławiu